top of page

Assistant Store Manager

Limassol, Cyprus

Job Type:

Full Time / Part Time

Workspace:

Onsite

Job Description:

We are looking for a candidate to fill the full time or part-time position of Assistant Store Manager at our store in Limassol.

Main duties:
• Ensure high levels of customer satisfaction by providing excellent service.
• To manage the cash register (POS) and the other software necessary for the smooth operation of the store.
• Address customer inquiries, concerns, and complaints in a professional manner.
• Monitor and improve customer service standards within the store.
• Ensure compliance with store policies, procedures, and regulations.
• Monitor store cleanliness, organization, and appearance.
• Organize various events inside and outside the store and provide feedback to head office for modifications and improvements for all aspects of operations.

Qualifications:
• Bachelor's degree in any field.
• Excellent knowledge of Russian is a must and English or Greek language will be consider as an advantage, written and verbal.
• A minimum of 2 years of experience working in a retail environment is required.
• Excellent communication and presentation skills
• Strong organizational skills

Location:
The location is at our store in Kolonakiou area of Agios Athanasios, Limassol and the working hours are Monday – Saturday.

Remuneration package offered:
An attractive pay package is offered depending on qualifications and experience and including a 13th salary.

Contact:
Candidates can send their resume to recruiting.franchise@engino.com with title ‘’Assistant Store Manager’’.

Ψάχνουμε υποψήφιο για τη θέση του Βοηθού Υπεύθυνου Καταστήματος σε πλήρη ή μερική απασχόληση στο κατάστημά μας στη Λεμεσό.

Κύρια καθήκοντα:
• Εξασφαλίζει υψηλά επίπεδα ικανοποίησης του πελάτη παρέχοντας εξαιρετική εξυπηρέτηση.
• Διαχειρίζεται το ταμείο (POS) και το άλλο λογισμικό που απαιτείται για την ομαλή λειτουργία του καταστήματος.
• Αντιμετωπίζει ερωτήματα, ανησυχίες και παράπονα των πελατών με επαγγελματισμό.
• Παρακολουθεί και βελτιώνει τα πρότυπα εξυπηρέτησης πελατών εντός του καταστήματος.
• Εξασφαλίζει τη συμμόρφωση με τις πολιτικές, τις διαδικασίες και τους κανονισμούς του καταστήματος.
• Παρακολουθεί την καθαριότητα, την οργάνωση και την εμφάνιση του καταστήματος.
• Οργανώνει διάφορες εκδηλώσεις εντός και εκτός του καταστήματος και παρέχει ανατροφοδότηση στο κεντρικό γραφείο για τροποποιήσεις και βελτιώσεις σε όλες τις πτυχές της λειτουργίας.

Απαιτούμενα προσόντα:
• Πτυχίο σε οποιοδήποτε πεδίο.
• Απαραίτητη η άριστη γνώση της Ρωσικής γλώσσας και η αγγλική ή η ελληνική γλώσσα θα θεωρηθεί πλεονέκτημα, γραπτά και προφορικά.
• Απαιτείται τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία εργασίας σε περιβάλλον λιανικής.
• Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης.
• Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες.

Τοποθεσία:
Η τοποθεσία είναι στο κατάστημά μας στην περιοχή Κολωνακίου του Αγίου Αθανασίου, Λεμεσός, και οι ώρες εργασίας είναι Δευτέρα – Σάββατο.

Πακέτο αποδοχών:
Προσφέρεται ένα ελκυστικό πακέτο αμοιβής ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία και περιλαμβάνει 13ο μισθό.

Επικοινωνία:
Οι υποψήφιοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο recruiting.franchise@engino.com με τίτλο 'Βοηθός Υπεύθυνου Καταστήματος'.

About ENGINO:

At ENGINO we design and build cutting-edge learning game systems that help children aged 3 to 16 develop 21st century skills such as algorithmic and critical thinking as well as problem solving through playful creative building activities, robot programming and scientific experimentation. Having received many patents and international awards, including the "Best Place to Work" seal, we aim to continue to lead the field of STEM education by investing in new people who can join our team. As our company grows, we continue to innovate, developing services, systems and products that will inspire the next generation of inventors.

Στην ENGINO σχεδιάζουμε και κατασκευάζουμε προηγμένα συστήματα παιχνιδιών μάθησης που βοηθούν τα περίεργα μυαλά ηλικίας 3 έως 16 ετών να αναπτύξουν τις δεξιότητες του 21ου αιώνα στην κριτική σκέψη και την επίλυση προβλημάτων μέσω πρακτικών δραστηριοτήτων, κωδικοποίησης και επιστημονικών πειραμάτων. Έχοντας λάβει πολυάριθμες πατέντες και διεθνή βραβεία, συμπεριλαμβανομένης της σφραγίδας "Best Place to Work", σκοπεύουμε να συνεχίσουμε να ηγούμαστε στην τάση STEM επενδύοντας σε νέους ανθρώπους που μπορούν να ενταχθούν στην ομάδα μας. Καθώς η εταιρεία μας μεγαλώνει, συνεχίζουμε να καινοτομούμε, αναπτύσσοντας υπηρεσίες, συστήματα και προϊόντα που θα εμπνεύσουν την επόμενη γενιά εφευρετών.

bottom of page