top of page

Package Worker

Limassol, Cyprus

Job Type:

Full Time

Workspace:

Onsite

Job Description:

ENGINO based in Limassol, is seeking individuals for employment in the packing department to fill vacant positions. Work hours are Monday to Friday from 07:00 to 15:00 and Saturday when needed. The positions are on a fixed-term contract until 31/09/2024, which can be extended to an indefinite term for individuals deemed suitable for permanent employment.

Duties:
The duties will include manual packing and other auxiliary tasks.

Qualifications:
Previous experience in a similar job will be considered an asset.

Remuneration:
An attractive pay package is offered, depending on qualifications and experience, along with 13th salary.

Contact:
Send your CV or a simple email of interest with your details to recruiting.production@engino.com with the title "Packing Workers."

Your application will be treated with strict confidentiality.

Η εταιρία ENGINO με έδρα την Λεμεσό ζητάει άτομα για εργασία στο τμήμα πακεταρίσματος για την κάλυψη κενών θέσεων. Η εργασία είναι από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή από τις 07:00 έως 15:00 και Σάββατο όταν υπάρχει ανάγκη. Η θέσεις είναι με σύμβαση ορισμένου χρόνου μέχρι 31/09/2024, η οποία όμως μπορεί να επεκταθεί σε αορίστου χρόνου για τα άτομα που θα κριθούν ως κατάλληλα για μονιμοποίηση.

Καθήκοντα:
Τα καθήκοντα θα είναι χειρωνακτικό πακετάρισμα και άλλες βοηθητικές εργασίες.

Προσόντα:
Προηγούμενη εμπειρία σε σχετική εργασία θα θεωρηθεί ως προσόν.

Απολαβές:
Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών, ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία, συμπεριλαμβανομένου του 13ου μισθού.

Επικοινωνία:
Αποστείλετε βιογραφικά ή ένα απλό email ενδιαφέροντος με τα στοιχεία σας στο recruiting.production@engino.com με τίτλο "Εργάτες/τριες Πακεταρίσματος"

Η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί αυστηρά εμπιστευτικά.

About ENGINO:

At ENGINO we design and build cutting-edge learning game systems that help children aged 3 to 16 develop 21st century skills such as algorithmic and critical thinking as well as problem solving through playful creative building activities, robot programming and scientific experimentation. Having received many patents and international awards, including the "Best Place to Work" seal, we aim to continue to lead the field of STEM education by investing in new people who can join our team. As our company grows, we continue to innovate, developing services, systems and products that will inspire the next generation of inventors.

Στην ENGINO σχεδιάζουμε και κατασκευάζουμε προηγμένα συστήματα παιχνιδιών μάθησης που βοηθούν τα περίεργα μυαλά ηλικίας 3 έως 16 ετών να αναπτύξουν τις δεξιότητες του 21ου αιώνα στην κριτική σκέψη και την επίλυση προβλημάτων μέσω πρακτικών δραστηριοτήτων, κωδικοποίησης και επιστημονικών πειραμάτων. Έχοντας λάβει πολυάριθμες πατέντες και διεθνή βραβεία, συμπεριλαμβανομένης της σφραγίδας "Best Place to Work", σκοπεύουμε να συνεχίσουμε να ηγούμαστε στην τάση STEM επενδύοντας σε νέους ανθρώπους που μπορούν να ενταχθούν στην ομάδα μας. Καθώς η εταιρεία μας μεγαλώνει, συνεχίζουμε να καινοτομούμε, αναπτύσσοντας υπηρεσίες, συστήματα και προϊόντα που θα εμπνεύσουν την επόμενη γενιά εφευρετών.

bottom of page